Další skvělý studentský Majáles

Počátek května je na Gymnáziu a SOŠ v Moravských Budějovicích každoročně spojený s přípravou studentského svátku jara, Majálesu. Všechny třídy horečně vymýšlí, čím by letos překvapily, a vytváří originální choreografie svých vystoupení. Letošní majáles připadl na 10. května. Když se toho dne ráno rozlily v budově školy první sluneční paprsky, bylo nadcházející krásné počasí skoro zárukou úspěchu chystané akce.

Všude se rozléhal smích a chodbami zněly rozdílné hudební žánry, které byly dokladem posledních generálních zkoušek. Pak už jen nezbytné fotografování jednotlivých namaskovaných tříd v parku před školou a každoroční průvod mohl začít. Věřte tomu, že není úplně jednoduché každý rok přijít s něčím novým a neokoukaným, ale myslím, že letos se to opět povedlo. A tak městem defilovaly účastníci spartakiády, kovbojové z divokého západu, hned dvě fotbalová družstva, nebezpečně vyhlížející piráti, růžové Barbie, orientální postavy z pohádky o Aladinovi, barevní Chipmunkové, okouzlující dívky ve stylu Velký Gatsby a velmi živé Mrtvolky. Na zámeckém nádvoří pak pokračoval program převážně tanečními vystoupeními jednotlivých tříd. Všude vládla úžasná atmosféra, kterou rámovaly nádherně nachystané stánky, kde jste si mohli dát jídlo či pití podle vlastní chuti. A že bylo opravdu z čeho vybírat, musí uznat každý, kdo si udělal chvíli a přišel se podívat.

Tančilo doslova celé nádvoří a všechny věkové kategorie, od dětí z mateřské školy, přes děti školou povinné až po ty, za kterými se dveře školy zavřely již před pár lety.

Studentský majáles se opět povedl, tím to ale letos neskončilo!!!

Díky studentům z GMBproMB se program rozšířil a večer se konala ještě GMBafterMajáles párty. K tanci hrála skupina Garet, proběhla tradiční volba krále a královny majálesu. Počasí nám přálo, atmosféra byla skvělá. Každý, kdo se chtěl bavit a užít si příjemné chvíle s přáteli, měl možnost, a to byl přesně ten důvod, proč si studenti dali s organizováním tolik práce. Díky všem, kteří přišli, a věříme, že by z toho mohla být nové hezká tradice.

více fotografií ve fotogalerii