Studenti převzali ocenění Skutek roku 2023

Studentský spolek GMBproMB, působící při Gymnáziu a SOŠ Moravské Budějovice, sklízí další úspěchy.

Za svou činnost v roce 2023 byli studenti nominováni v rámci Kraje Vysočina do ankety Skutek roku. V této soutěži pořádané Krajem Vysočina bylo oceněno celkem devět osobností a organizací, které svými dobrými skutky zaujali veřejnost i odbornou porotu.

Spolek GMBproMB toto ocenění již jednou získal, a to v roce 2020, za projekty ProMEETačka a Basketwall. Tentokrát byli nominováni hned za 3 úspěšné projekty, kterými se v loňském roce snažili zlepšit a zpříjemnit život obyvatel našeho města – informační tabuli u židovského hřbitova, již druhý adventní trh v gymnaziálním parku a posezení pro pěší i cyklisty u Ochozu. Díky těmto třem projektům vyhráli první místo v kategorii Volný čas dětí a mládeže.

Cenu si studenti měli možnost osobně převzít v pondělí 3. června na slavnostním předávání, které se konalo na zámku Úsobí. Celý večer zahájila Jana Hejnová, první náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina, těmito slovy: „Já bych chtěla především poděkovat všem vám, kteří chodíte po světě s otevřeným srdcem a myslíte na druhé občas možná více než na sebe. Díky vám je Vysočina taková, jaká je, krajem srdcařů, a já jsem opravdu pyšná, že je vás tolik.“ Po těchto krásných slovech následovalo předávání ocenění v jednotlivých kategoriích. Našim studentům cenu předal předseda Senátu ČR, pan Miloš Vystrčil, a to v podobě kovového šneka a finančního obnosu, který studenti plánují využít na další projekty pro naše město.

Více fotografií ve fotogalerii

Za tým GMBproMB Lada Daňhelová