Gymnazisté na výstavě korunovačních klenotů

Začátek letošního školního roku spojila většina studentů gymnázia s návštěvou korunovačních klenotů v Praze. Ty byly pro školy zpřístupněny zdarma během dvou čtvrtků – 19. 9. a 26. 9. Díky aktivnímu přístupu paní Janáčkové se do Prahy mohlo vypravit téměř sto studentů gymnázia. Doprava byla náročnější, ale i tento problém jsme vyřešili a ve čtvrtek ráno jsme vyrazili směr Praha. Před společnou návštěvou korunovačních klenotů měly jednotlivé třídy pod vedením dějepisářů a dalších vyučujících možnost zrealizovat další individuální program.

Žáci šestiletého studia navštívili Národní muzeum a využili krásného počasí k pěšímu přesunu na Pražský hrad. Zde si prohlédli nejzajímavější památky – Katedrálu sv. Víta, Baziliku sv. Jiří a důkladně prozkoumali Zlatou uličku. Pak už následovala samotná prohlídka korunovačních klenotů.

Druháci začali svoji návštěvu Prahy výukovým programem v angličtině „Kampa hravě“. Následovala procházka historickým centrem Prahy a potom se i oni přesunuli na Pražský hrad, kde se připojili k prohlídce korunovačních klenotů.

Třetí ročníky si společně prošly Královskou cestu a vytvořily si vlastní průvodcovské komentáře. Když jednotliví studenti seznámili spolužáky se všemi zajímavostmi, přidali se i oni ve Vladislavském sále k ostatním spolužákům. Právě v tomto unikátním sále byly korunovační klenoty letos vystaveny a to tak šikovně, že si je návštěvníci mohli prohlédnout opravdu ze všech stran. Dalším velmi zajímavým zpestřením letošní výstavy, která nesla  podtitul „Tajemná síla kamenů", byly doprovodné informace o drahokamech zdobících královské insignie. Poprvé zde také mohli návštěvníci obdivovat původní barevnost koruny Karla IV. díky holografické animaci.

Výlet za korunovačními klenoty se díky dobré organizaci a skvělému počasí vydařil a všichni jsme si ho mohli opravdu krásně užít. Věříme, že to pro naše studenty bude zážitek na celý život.

Více fotografií ve fotogalerii